Boncmester - Átképző Felnőttképző

Képzés bemutatása:

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása: A boncmester feladata országos intézetekben, egyetemeken, kórházakban, az igazságügyi orvostan területén, valamint a szakma egyéb jogilag szabályozott működési területén a holttestek és azok részleteinek, maradványainak boncolását, kórboncolását orvosi felügyelettel elvégezni. A holttestek szakszerű rekonstruálásával, tárolásával, végtisztességre való felkészítésével és szállításával kapcsolatos feladatokat önállóan végzi. A kórszövettani és egyéb vizsgálatra, vagy további konzerválásra vett anyagokat pontosan rögzíti, tárolja. A boncolás, kórboncolás, exhumálás és antropológiai vizsgálat folyamán vett egyéb anyagokat a szakértő által előírt vizsgálatokra biztosítja. A boncolást végző orvos által kitöltött, aláírt halott vizsgálati bizonyítványt és az eltemettetéshez szükséges dokumentációt kiadja. A munkájával kapcsolatos technikai, kegyeleti adminisztrációs és dokumentációs feladatokat előírásszerűen és felelősségteljesen végzi. A szakképesítéssel rendelkező képes: - előkészíteni a bonctermet a fertőtlenítés, higiéné szabályainak megfelelően - a zsiliprendszert az előírásoknak megfelelően használni - a veszélyes hulladékot szabályszerűen kezelni és tárolni - a boncoláshoz, igazságügyi boncoláshoz előkészíteni a szükséges eszközöket, anyagokat, védőeszközöket - előkészíteni a kiszálláshoz szükséges eszközöket - biztosítani a halottak kegyeletteljes tárolását - az adminisztrációs feladatokat elvégezni - azonosítani, majd előkészíteni a halottakat a boncoláshoz - biztosítani a boncolás menetének zavartalanságát - előkészíteni a holttestet a végtisztességre - szakszerűen adminisztrálva kiadni a holttestet - exhumálás technikai feladatait irányítás mellett végezni - betartani a balesetvédelmi, munkavédelmi és környezetvédelmi szabályokat - betartani az etika és a protokoll szabályait - az egészségügyi szolgálatokra, szolgáltatókra vonatkozó szabályokat alkalmazni - a szakma szabályai szerint a kórboncolást elvégezni, igazságügyi, hatósági esetekben is - részt venni a boncolt szervek demonstrálásában - boncolást végezni fokozott fertőzésveszélyt jelentő esetekben - holttestet rekonstruálni - anyagvételt végezni, különféle vizsgálatok esetén (transzplantációs szövetek, szövettan, antropológiai vizsgálat, DNS-vizsgálat, diatoma vizsgálat) - méregládát csomagolni - bűnjeleket megőrzésre biztosítani - elvégezni az egészségügyi dokumentáció feladatait - a hozzátartozókat ellátni a megfelelő dokumentumokkal, és tájékoztatni a halottal kapcsolatos ügyintézésről - alkalmazni az orvosi titoktartás szabályait

Képzettséggel betöltendő munkakör:

5222 Segédápoló, műtőssegéd Boncmester

Szakmai követelmények:

A szakképesítés szakmai követelménymoduljainak az állam által elismert szakképesítések szakmai követelménymoduljairól szóló kormányrendelet szerinti azonosító száma megnevezése 4.3. 11115-12 Alapismeretek az egészségügyi ellátásban 4.4. 11116-12 Előkészítés-boncolás-mintavétel-rekonstrukció 4.5. 11117-12 Halottkezelés 4.6 11498-12 Foglalkoztatás I. (érettségire épülő képzések esetén) 4.7. 11499-12 Foglalkoztatás II. 4.8. 11500-12 Munkahelyi egészség és biztonság VIZSGÁZTATÁSI KÖVETELMÉNYEK A komplex szakmai vizsgára bocsátás feltételei: Az iskolarendszeren kívüli szakképzésben az előírt valamennyi modulzáró vizsga eredményes letétele, az előírt szakmai gyakorlatok igazolt teljesítése.

A jelentkezés feltételei:

  • 18. betöltött életév
  • Középfokú iskolai képzettség
  • szakmai orvosi alkalmasság szükséges
  • Intézményünk, egy-egy tanfolyam indítását, minimum 12 fő részvétele esetén tervezi. A békéscsabai helyszínen kívül, az alábbi helyszíneken is indítjuk tanfolyamainkat: Eger, Debrecen, Kecskemét, Baja, Jánoshalma, Szolnok, Budapest, Székesfehérvár Veszprém, Sopron, Pécs. Elméleti képzési idő aránya: 40% 240 óra tanfolyam elvégzésével. Az elméleti tanfolyamba történt beiskolázásáról, intézményünk névre szóló hivatalos igazolást ad , melyet át kell adni a gyakorlati képzőhelynek. Gyakorlati képzési idő aránya: 60% 360 óra, mely gyakorló helyet, (kórházat) a hallgató saját maga keresi meg, mely lakóhelyéhez legközelebb esik. A hallgató, amennyiben felmerül, közvetlenül, a gyakorló hely részére téríti a gyakorlati képzés költségeit. A gyakorlati képzéshez, a szakmai és vizsgakövetelmények szerinti gyakorlati munkanaplót ad ki képzőszervünk, melynek alapján végezhető és hivatalosan igazolható a gyakorlati képzés megvalósítása. Csak a gyakorlati képzés megtörténtét és igazolását követően lehet szakmai vizsgára jelenteni a különböző képzések résztvevőit. A tanfolyami díj, a tanfolyam ideje alatt, havi egyenlő részletekben is fizethető. Intézményünk, a mindenkori tanfolyami díjból, 10 % kedvezményt ad, a GYES-en, GYED-en, stb. lévő szülőnek, a három, vagy több gyermeket nevelő szülőknek, és az 50.éven felülieknek.

Megszerezhető végzettség

Boncmester

Általános tudnivalók:

A képzés hossza: 600 óra

A képzés várható indulási ideje: 2015-02-28

Jelentkezési határidő: 2015-02-27

Jelentkezés helye: Magyarország, 5600 Békéscsaba, Kis-Tabán utca 5.

Támogatott képzés?

Szakképzés?

Minimum fő: 12

Maximum fő: 34

Eddigi jelentkezések: 1

Időbeosztás: galmas

Árak / támogatás

Irányár: 220.000 Ft

Vizsgadíj: 60.000 Ft



Tovább a képző adatlapjára »

Jelentkezés a tanfolyamra

A képzésre a jelentkezés már lezárult!